5b52ec52ddf730841117c3a0894b7fb4.jpg

Vlado Jurgučio premija

Vlado Jurgučio premiją įsteigė Lietuvos banko valdyba, pabrėždama centrinės bankininkystės svarbą ir norėdama įamžinti akademiko, profesoriaus, pirmojo Lietuvos banko valdytojo Vlado Jurgučio nuopelnus Lietuvos bankininkystei. Premija ne dažniau kaip kartą per metus skiriama už reikšmingus pastarųjų penkerių metų mokslo darbus (parengtas spaudai ar išleistas knygas, monografijas, publikuotus mokslo straipsnius, tyrimus ir jų rezultatus, apgintas daktaro, habilituoto mokslų daktaro disertacijas) Lietuvos bankininkystės, finansų, pinigų ir makroekonomikos srityse. Premijos dydis – 50 000 litų (14 481 euras). Lietuvos bankas ir Lietuvos mokslų akademija, vadovaudamiesi Lietuvos banko ir Lietuvos mokslų akademijos bendradarbiavimo sutartimi, bendradarbiauja skirdami premiją.

Siūlymų pateikimo tvarka

Siūlymai Vlado Jurgučio premijai gauti priimami kiekvienais metais nuo rugpjūčio 1 d. 9.00 val. iki rugsėjo 1 d. (jeigu ši diena yra ne darbo diena, siūlymas teikiamas paskutinę rugpjūčio mėn. darbo dieną) 14.00 val.

Pretendentus premijai gauti turi teisę siūlyti fiziniai ir (arba) juridiniai asmenys. Siūlant pretendentą premijai gauti, turi būti pateikiama (lietuvių arba anglų k.):
- pretendentą siūlančio vieno ar kelių fizinių ir (ar) juridinių asmenų parašais patvirtintos rekomendacijos (originalai);
- pretendento gyvenimo ir mokslinės veiklos aprašymas, darbų sąrašas, darbų recenzijos;
- pretendento darbai, už kuriuos siūloma premijuoti;
- pretendento kontaktai (deklaruota gyvenamoji vieta, telefonas, elektroninis paštas ir kt.).

Pretendentus siūlyti Vlado Jurgučio premijos skyrimo komisijos vardu ir užregistravus Lietuvos banko raštinėje (adresu korespondencijai: Totorių g. 4, LT–01121 Vilnius).

Vlado Jurgučio premijos nuostatus galite peržiūrėti paspaudę - čia
Jei turite klausimų, maloniai prašome kreiptis į Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..


Vlado Jurgučio premiją Lietuvos banko valdyba įsteigė 1997 m. Nuo įsteigimo premija skirta:

2015 m. - dr. Gediminui Vaskelai už monografiją „Tautiniai aspektai Lietuvos ūkio politikoje 1919–1940 metais“.
2012 m. – Vladui Terleckui už monografiją „Bankininkystė Lietuvoje 1795–1915 m.“
2010 m. – prof. Antanui Tylai už monografiją „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės iždas per dvidešimtmetį karą (1648–1667)“ ir dr. Vytautui Valvoniui – už pastarųjų 5 metų darbus bankininkystės, ypač kredito rizikos valdymo, srityje, taip pat už praktinę naudą gerinant rizikos valdymą bankuose bei stiprinant bankų veiklos patikimumą.
2008 m. – Arūnui Dulkiui, Juozui Galkui ir Stanislovui Sajauskui už darbą „Lietuvos monetos“.
1999 m. – Vladui Terleckui už 1995 – 1999 m. išleistas knygas ir paskelbtus straipsnius Lietuvos bankininkystės istorijos tema.
1998 m. – Stasiui Sajauskui ir Dominykui Kaubriui už darbą „Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės numizmatika“.
1997 m. – prof. Alfonsui Žilėnui už reikšmingus darbus bankininkystės ir finansų srityse.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

FacebookTwitterGoogle BookmarksLinkedin