×

Įspėjimas

JUser: :_load: Nepavyko įkelti nario su id: 989

5b52ec52ddf730841117c3a0894b7fb4.jpg

Nacionalinės mokslo populiarinimo sistemos plėtra ir įgyvendinimas


Lietuvos mokslų akademija (LMA) kartu su partneriais – VšĮ „Kino pavasaris“, VšĮ „Mokslas ir inovacijos visuomenei“, Baltijos pažangių technologijų institutu, Klaipėdos universitetu, Vytauto Didžiojo universitetu, Vilniaus universitetuVilniaus Gedimino technikos universitetu – įgyvendina projektą „NACIONALINĖS MOKSLO POPULIARINIMO SISTEMOS PLĖTRA IR ĮGYVENDINIMAS“.

Projekto tikslas – plėtoti mokslo populiarinimo sistemą, formuojant mokslo populiarinimo tradicijas ir kuriant naujas modernias priemones. Tai tęstinis projektas, kuriuo siekiama tęsti nuo 2011 m. LMA kartu su partneriais vykdomus darbus kuriant ilgalaikę, koordinuotą ir efektyvią mokslo populiarinimo sistemą.

Projekto trukmė – 3 metai (iki 2019 m. gegužės 20 d.)
Projekto vertė – 1.303.238,60 Eur
Projekto tikslinė grupė – mokytojai, mokiniai, studentai, mokslininkai, kiti tyrėjai, mokslo populiarinimo konkursų dalyviai.

Projekto veiklos ir laukiami rezultatai. Įgyvendinant projektą bus vykdomos jau išbandytos, pasiteisinusius ir visiškai naujos mokslo populiarinimo veiklos. Jas vykdant bus skleidžiamos žinios apie naujausius mokslinius tyrimus, įvairių mokslo sričių pasiekimus, jų reikšmę ir praktinį taikymą. Taip pat bus populiarinama mokslininko profesija, stiprinami mokslo, verslo ir visuomenės ryšiai, ugdomi mokslinės komunikacijos gebėjimai.

Įgyvendinant projektą bus leidžiamos mokslo populiarinimo knygos, organizuojamas mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“ ir kino festivalis „Eureka“, rengiamos konferencijos visuomenei aktualiais klausimais, kuriamos televizijos ir interneto laidos „Mokslo ekspresas“. Siekiant paskatinti ir kitus visuomenės narius kūrybiškai ir patraukliai skleisti žinias apie mokslą bus organizuojamas mokslo populiarinimo priemonių konkursas ir apdovanojimai. Taip pat bus sukurta informavimo apie Lietuvos mokslo premijas, jų kandidatus ir laureatus sistema, kad visuomenė geriau susipažintų su labiausiai nusipelniusiais šalies mokslininkais, sužinotų apie jų darbus.
 
Įgyvendinant projektą daug dėmesio bus skiriama vaikų ir jaunimo moksliniam švietimui. Bus kuriama speciali mažiesiems TV žiūrovams skirta rubrika „Mažasis atradėjas“. Klaipėdos universiteto Jaunųjų mokslininkų mokykloje vyks mokslo sekcijų renginiai (paskaitos, praktiniai darbai ir laboratoriniai tyrimai, ekspedicijos, pažintinės ekskursijos, plenerai ir kiti), bus parengti 7 interaktyvūs elektroniniai leidiniai. Vytauto Didžiojo universitetas organizuos vaikų pamėgtus „NSO laboratorijos“ užsiėmimus, biologijos lauko praktikos vasaros dienos stovyklas. Vilniaus universitetas rengs VU vaikų universiteto interaktyvius užsiėmimus, eksperimentų sesijas apskričių mokyklose, organizuos praktinius vizitus į VU mokslo centrus ir renginių ciklą „Pasimatuok mokslininko profesiją“. Dar vienas projekto partneris – Baltijos pažangių technologijų institutas – kvies į mokslo kavines, t. y., neformalias jaunimo diskusijas su žinomais Lietuvos mokslininkais ir tyrėjais. Vilniaus Gedimino technikos universitetas sukurs ir išbandys moksleivių nuotolinio švietimo bandomąją platformą ir jos mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) praktinio mokymo programas.

Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ priemonę „Mokslininkų ir kitų tyrėjų gebėjimų stiprinimas“ (www.esinvesticijos.lt).

Asmenys ryšiams:
Projekto vadovė Greta Tumkevičienė, tel. 8 646 00818, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Projekto finansininkė Daiva Vailionienė, tel. 8 699 36779, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

----------------------------------------

MOKSLO POPULIARINIMO PRIEMONIŲ APDOVANOJIMŲ KONKURSAS

----------------------------------------

SUSIPAŽINKIME SU KANDIDATAIS Į 2016 M. LIETUVOS MOKSLO PREMIJAS

----------------------------------------


REZULTATAI:
-
TV laidų ciklas „Mokslo ekspresas". Žiūrėti

----------------------------------------

SUSIJUSI INFORMACIJA:
- Projekto partnerių atranka

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

FacebookTwitterGoogle BookmarksLinkedin